Zajímavá místa v Bangkoku | Tipy na výlet

Zajímavých míst k navštívení je zde velké množství. Pokud máte rádi východní kulturu, nabídka je více než bohatá.

Bangkok - Royal Palace

Mezi nejnavštěvovanější místa patří Staré královské město. Nachází se zde Velký palác a Wat Phra Kaeo. Tento pozoruhodný komplex byl vystavěn na počest založení nového hlavního města v roce 1782. Je to nejposvátnější chrám v Thajsku. Dříve byl sídlem krále, který dnes žije v Dusitu, a také je schránku pro Smaragdového Buddhu. Tento Buddha je nejuctívanější sochou v zemi. Pochází z 15. století a je z nefritu, ačkoliv je nazýván smaragdový. Dále se zde nacházejí překrásné zlacené sochy, knihovna, královské mauzoleum Ho Phra Nak a další krásy, které Vás dozajista nenechají chladnými. Do chrámu je možno vstoupit pouze v dlouhém oblečení, šortky ani šaty nepřicházejí v úvahu. Dodržování těchto pravidel je pečlivě střeženo.

Nedaleko Velkého paláce se nachází Národní muzeum. Naleznete zde expozici spojenou s Thajským královstvím. Patří do ní sošky a jiné artefakty z různých královských období počínaje 6. stoletím. Je zde vystaven i královský pohřební vůz, který váží 20 tun, nosítka, královské trůny a jiné.

Další zajímavé místo nabízí čtvrť Dusit. Nachází se zde palác Vimanmek. Příliš se nepodobá klasickým buddhistickým stavbám, je spíše ve viktoriánském stylu. Pozoruhodné na něm je, že je postaven z pozlaceného týkového dřeva a bez použití jediného hřebíku. Nachází se zde 81 místností, které obýval král Ráma pátý.

Thajsko

Největším a nejstarším watem v Bangkoku je Wat Pho. Slouží jako vzdělávací centrum a ukrývá v sobě kapli Ležícího Buddhy, kterou nechal postavit král Ráma třetí. Pozlacená socha Ležícího Buddhy měří 46 metrů a zabírá téměř celou délku kaple.

Bangkok je městem obchodu. Pokud máte rádi nakupování, určitě nevynechejte Čínskou čtvrť. Tato čtvrť je velmi barevná a lákavě voňavá. Prodává se tu mnoho druhů zboží – koření, látky, zlaté šperky, čerstvé i zavařované potraviny a různé medicíny.

Něco nevídaného a dost zajímavého uvidíte na thajském Plovoucím tržištiDamnoen Saduaku. Přímo v centru tohoto tržiště už od rána vypuká obrovská vřava. Obchodníci se překřikují jeden přes druhého a snaží se prodat své zboží. Na úzkých loďkách nabízejí všechno možné – kokosové ořechy, ovoce, zeleninu, ryby, ale dokonce i koberce a jiné výrobky. Vodní hladina posetá těmito loďkami s obchodníky v širokých slaměných kloboucích Vás určitě zaujme.